تازه وارد - حیوان آزاری

تازه وارد - حیوان آزاری

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/01/28

4445

بار بازدید شده
Part11-Animal-Rights چه خوش گفت فردوسی پاکزاد که رحمت برآن تربت پاک باد میآزار موری که دانه‌کش است که جان دارد و جان شیرین خوش است "سعدی"
4445
تازه وارد - حیوان آزاری
Vidoal
4.36
تازه وارد - حیوان آزاری
سوالات و نظرات کاربران
0
مهران  مبارکی
مهران مبارکی سه شنبه، 04 خرداد 1395
جوزف جان ، شما می دونی انتظار چه درد سختیه ، درسته ؟ می خوای دعا کنم انتظار بیاد سراغت ؟ منتظرتون هستیم
0
علی  اسدیان پاکفر
علی اسدیان پاکفر شنبه، 11 اردیبهشت 1395
جالب بود
0
رويا  photo
رويا یکشنبه، 29 فروردین 1395
تحقيق بسيار جالب وآموزندهاي بود از دست اندر كاران كمال تشكر را داريم
توضیحات
رابطه حیوان آزاری با جرم و جنایت

مطالعات نشان می‌دهند که بین سوء‌استفاده از حیوانات و خشونت علیه انسان، ارتباط زیادی وجود دارد.
در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ تحقیقی توسط پلیس شیکاگو روشن کرد که گرایش به خشونت و جنایات انسانی در بین متهمین حیوان آزاری به طرز شگفت انگیزی وجود دارد. ۶۵ درصد از افرادی که به دلیل حیوان‌آزاری دستگیر شده بودند، سابقه‌ی دستگیری به دلیل ضرب و جرح با دیگران داشتند.
از ۳۶ نفر محکوم به قتلی که در مطالعه‌ای دیگر مورد سؤال قرار گرفته بودند، ۴۶ درصد اعتراف کردند که در جوانی سابقه‌ی حیوان آزاری داشتند و همچنین در هفت واقعه‌ی تیراندازی در مدارس سرار امریکا، جوانانی دست داشتند که در گذشته‌شان سابقه دستگیری به علت حیوان
آزاری وجود داشت.

حیوان آزاری چگونه با خشونت‌های خانگی ارتباط پیدا می‌کند؟
یک مطالعه ۶ ساله که در یازده پایتخت و شهر بزرگ انجام شد، ثابت کرد که حیوان آزاری یکی از چهار نشانه ایست که می‌شود توسط آن خشونت‌های خانگی را پیش بینی کرد. هم در خشونت‌های خانگی و هم در مسائل کودک‌آزاری،متهمین قربانیان خود را توسط خشونت‌ و آزار واقعی علیه حیوانات تهدید کرده و تحت تاثیر قرار میدادند.
 دریافتند که بین ۷۱ تا ۸۳ درصد از زنانی که به پناهگاه‌های قربانیان خشونت خانگی مراجعه کردند، رفتار خشونت آمیز همسرانشان با حیوانات و یا حتی کشتار حیوانات توسط آن‌ها را گزارش کردند.

آیا حیوان آزاری در کودکان امری طبیعی است؟
  قطعا خیر! کودکانی که حیوان آزاری می‌کنند در واقع در حال به صدا در آوردن آژیر خطری برای والدین خود هستند، به این معنی که می‌توانند برای خود و اطرافیانشان خطر و تهدید محسوب شوند . شورای ملی ایمنی مدارس، وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده، انجمن روانشناسی آمریکا، و شورای ملی پیشگیری از جرم به اتفاق اعلام کردند که ظلم و ستم علیه حیوانات یک علامت هشدار دهنده است که نشان دهنده‌ی وجود یک جوان خطرناک و تهدید کننده‌ی جامعه است.
مطالعات بلند مدت نشان می‌دهد که خشونت فیزیکی علیه حیوانات توسط پسران در مقطع ابتدایی، احتمال ادامه‌ی خشونت در رفتار آن‌ها و تغییر شکل این خشونت به دیگر اشکال بزه‌کاری  در دوران بلوغ را افزایش می‌دهد. کودکانی که حیوان آزاری می‌کنند ممکن است در خانه‌ی خود مورد خشونت قرار گرفته باشند. مداخله‌ی متخصصین حرفه ای می‌تواند یک کودک را از موقعیت تبدیل شدن به یک بزه‌کار اجتماعی دور کرده و از رفتارهای خشونت آمیز او در آینده جلوگیری کند.
کارشناسان معتقدند پیشگیری و درمان حیوان آزاری در کودکی کلید قطع چرخه‌ی خشونت است، چرا که کودکان خشن هر چه بزرگتر شوند احتمال واکنش آن‌ها به روش‌های درمانی کمتر می‌شود.

ما چه کمکی می‌توانیم انجام دهیم؟

گزارش دادن، بررسی کردن و تحت پیگرد قانونی قرار دادن حیوان آزاران می‌تواند به کاهش جرم و جنایت در جامعه کمک کند. در جایی که خشونت علیه حیوانات وجود داشته باشد، پی‌آمدهای دیگری نیز در حال وقوع است،خشونت علیه حیوانات به انواع جرایم دیگری از جمله خشونت علیه اجتماع،گرایش به مواد مخدر و دیگر ناهنجاری‌ها می‌انجامد.   
ما می‌توانیم با آگاهی به این‌ واقعیت که حیوان آزاری می‌تواند نشانه‌ی مشکلات بسیار جدی‌ تری باشد به قطع چرخه‌ی خشونت کمک کنیم. گزارش حیوان آزاری به مقامات و مسئولین می‌تواند به آنها در جلوگیری از وقوع انواع دیگر جرایم کمک کند. ایجاد و اجرای قوانین جلوگیری کننده  جنایت و آزار حیوانات به طور جدی کلید  دستیابی به جوامع امن تر است. خشونت و آزار حیوانات توسط کودکان به هیچوجه نباید کم اهمیت تلقی شود.  کودکانی که از حیوانات سوء استفاده کرده یا آن‌ها را مورد آزار قرار می‌دهند، برای ایمنی خودشان و آسایش جامعه، باید به سرعت مورد مداوا و مداخله‌ی روان‌شناسان حرفه‌ای قرار بگیرند.

منبع

کارگردان

مهیار گودرزی
مهیار گودرزی

بازيگر,نويسنده

امیر نوروزی
امیر نوروزی

متولد ۳۰ مهر ۱۳۶۵ صادره از تهران. دانشجوی تآتر دانشگاه هنر. بازیگر و نویسنده تآتر.

بازیگر

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.