سرگذشت قانون ارشمیدس

سرگذشت قانون ارشمیدس

گروه آموزشی

ویدوآل

1398/02/24

28121

بار بازدید شده
The-real-story-behind-Archimedes-Eureka وقتی صحبت از کشف بزرگ ارشمیدس می‌شود احتمالا شما همچین چیزی به ذهن‌تان می‌آید. اما این‌طور که معلوم شده، احتمالا این ماجرا بیشتر به این شکل بوده. در قرن سومِ پیش از میلاد، هیرو، پادشاهِ سیراکوز...
15121
سرگذشت قانون ارشمیدس
Vidoal
4.61
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
جواد اسکندری photo
جواد اسکندری سه شنبه، 15 شهریور 1401
امیدوارم دوستان به کارشون در این سایت ادامه بدن.خیلی عالیه
0
سعید photo
سعید چهارشنبه، 29 دی 1400
خیلی مفید و عالی
0
سعید photo
سعید چهارشنبه، 29 دی 1400
خیلی مفید و عالی
0
ستایش photo
ستایش شنبه، 07 اردیبهشت 1398
خیلی جالب بود فقط میشه لطفا اسم موزیکی که روز کلیپ هست رو بگین؟
1
روزبه photo
روزبه سه شنبه، 18 دی 1397
عالی بود اگر امکانش هست ویدیویی علمی با موضوع The invisible motion of still objects - Ran Tivony را ترجمه کنید . با سپاس.
2
parsa photo
parsa شنبه، 02 اردیبهشت 1396
عالی عالی عالی عالی بود خیلی ممنون
1
علی دهقانی
علی دهقانی سه شنبه، 17 اسفند 1395
یه چیزی که من درباره این قانون میدونستم این بود که در این کار ارشمیدس فهمید که تاج، آب بیشتری جابجا می کند. یعنی طلای خالص نیست! ظاهرا ارشمیدس این کار را برای شمش نقره نیز تکرار کرد و دید که در این حالت آب بیشتری جابجا می شود و نتیجه گرفت که تاج از مخلوط طلا و نقره ساخته شده است.
1
رضا مشایخی
رضا مشایخی سه شنبه، 19 بهمن 1395
به نظرمن نصف کشفیات و اختراعات دنیا اتّفاقی بودند XD
1
sepehr manafi
sepehr manafi شنبه، 07 اسفند 1395
(پاسخ) موافقم... خود قانون ارشمیدس اتفاقی کشف شد
3
علیرضا photo
علیرضا دوشنبه، 18 بهمن 1395
مرسی از محتویات خوب سایتتون. این ویدیو توی درس اصل ارشمیدس در دبیرستان کمکم کرد. از این ویدیو هایی که با محتویات درسی ما سازگاری بیشتری داره بیشتر قرار بدین. با تشکر از سازندگان فیلم و ویدیوال
توضیحات

وقتی صحبت از کشف بزرگ ارشمیدس می‌شود احتمالا شما همچین چیزی به ذهن‌تان می‌آید. اما این‌طور که معلوم شده، احتمالا این ماجرا بیشتر به این شکل بوده. در قرن سومِ پیش از میلاد، هیرو، پادشاهِ سیراکوز، ارشمیدس را برای نظارت یک پروژه‌ی مهندسی بسیار بزرگ و بی‌سابقه انتخاب کرد. هیرو سفارش ساخت یک کشتی بادبانی به اسم سیراکوز را داده بود که ۵۰ برابر بزرگتر از کشتی‌های جنگی مرسوم در دوران باستان بود. هیرون می‌خواست بزرگترین کشتی تاریخ را بسازد و آن را به عنوان هدیه به فرعون یونانی تبار مصر یعنی بطلمیوس تقدیم کند.

گردآورنده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

زنده یاد افشین ذریه
زنده یاد افشین ذریه

متاسفانه افشین عزیز در دوم اردیبهشت 1401در اثر بیماری فوت کرد، سایت ویدوآل یادگاری از تلاش او برای اشاعه علم هست، تمام محتوای علمی تولید شده حاصل زحمات او و دیگر اعضای سایت ویدوآل میباشد، نامش نیک.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.